INFORMACJE OGÓLNE O PRACY PRZEDSZKOLA PODCZAS DYŻURU WAKACYJNEGO
- Przedszkole czynne jest w godzinach 630 – 1700
- Przyprowadzanie dzieci odbywa się w wyznaczonych godzinach, tj. od godziny 6.30 do godziny 8.30 W przypadku ewentualnego spóźnienia należy telefoniczne poinformować o tym fakcie.
- Dzieci przyprowadzane i odbierane są przez rodziców/opiekunów prawnych bądź upoważnioną przez nich na piśmie osobę pełnoletnią, mogącą zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo.
- Podczas przyprowadzania i odbierania dziecka do/z przedszkola, rodzic lub osoba przyprowadzająca/odbierająca obowiązana jest każdorazowo zalogować/wylogować dziecko w terminalu za pomocą karty dostępu bądź aplikacji w telefonie. Personel przedszkola nie loguje/wylogowywuje ręcznie dzieci.
- Podczas pobytu w przedszkolu dziecko może korzystać z trzech płatnych posiłków: śniadanie (900), obiad (1200), podwieczorek (1410).
- Dzieci przebywają w przedszkolu w godzinach zadeklarowanych przez rodziców/opiekunów prawnych. Deklarację korzystania z usług przedszkola podczas dyżuru wakacyjnego, wraz z określeniem liczby spożywanych przez dziecko posiłków, rodzice/opiekunowie mogą pobrać ze strony internetowej przedszkola (druk dwustronny), wypełnić i przynieść w pierwszym dniu przyprowadzenia dziecka do placówki, bądź otrzymać w przedszkolu.
- Opłaty za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu w czasie przekraczającym wymiar 6 bezpłatnych godzin oraz za wyżywienie płatne są na podstawie wystawionego przez przedszkole rachunku. Płatność należy regulować za pośrednictwem konta bankowego przedszkola: 89 1050 1461 1000 0023 5336 9644. Za zwłokę we wniesieniu opłaty naliczone będą odsetki w ustawowej wysokości.
- Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie zdrowe dzieci, bez żadnych objawów chorobowych, urazów, opatrunków (bandaż/gips/stabilizator). W przedszkolu nie podajemy dzieciom żadnych leków.
- Dzieci nie przynoszą do przedszkola napojów, słodyczy ani jedzenia.
- Nie ma możliwości korzystania przez dzieci, po zakończeniu ich pobytu w placówce, z placu zabaw, ogrodu i terenu należącego do przedszkola. Zakaz ten dotyczy również rodziców/opiekunów prawnych/osób upoważnionych do odbioru dzieci/rodzeństwa oraz osób trzecich.
OGÓLNE ZASADY FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA PODCZAS DYŻURU WAKACYJNEGO:
- Każda osoba wchodząca do przedszkola zobowiązana jest do osłony ust i nosa (za wyjątkiem dzieci).
- W przedsionku przedszkola znajduje się płyn do dezynfekcji rąk, z którego obowiązana jest skorzystać każda osoba wchodząca do przedszkola (za wyjątkiem dzieci).
- Wejście do przedszkola odbywa się tylko głównym wejściem. Wewnętrzne drzwi do placówki pozostają zamknięte. Chęć wejścia do placówki rodzic/opiekun sygnalizuje dzwonkiem znajdującym się w przedsionku.
- Do przedszkola dzieci są przyprowadzane o wyznaczonych godzinach, tj. pomiędzy godzinami: 6.30 a 8.30.
- Do przedszkola może uczęszczać wyłącznie zdrowe dziecko, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. W przypadku wątpliwości, możliwe jest dokonanie pomiaru temperatury przy pomocy termometru bezdotykowego (po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów; jednak w przypadku niewyrażenia takiej zgody przedszkole zastrzega sobie możliwość nieprzyjęcia dziecka na zajęcia).
- W przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że dziecko nie jest zdrowe, pracownik przedszkola informuje dyrektora, który podejmuje ostateczną decyzję w sprawie przyjęcia dziecka na zajęcia w danym dniu.
- Dziecko do przedszkola mogą przyprowadzać i odbierać tylko osoby zdrowe, z zachowaniem zasady: 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi.
- Opiekunowie odprowadzający/odbierający dzieci mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej przedszkola – przedsionek, hol dolny – w celu zalogowania/wylogowania dziecka w terminalu oraz zdjęcia/założenia dziecku odzieży wierzchniej, zachowując zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
- dystans od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystansu od pracowników przedszkola min. 1,5 m,
- rygorystyczne przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (stosowanie środków ochronnych: osłona ust i nosa, dezynfekcja rąk).
- Dziecko od drzwi wejściowych odbiera dyżurujący pracownik przedszkola i zaprowadza do szatni.
- Kontakt bezpośredni z nauczycielem, dyrektorem, innym pracownikiem przedszkola jest możliwy po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.
- Środkiem do szybkiej komunikacji z rodzicami/opiekunami dziecka jest telefon. Rodzice zobowiązani są do podania co najmniej dwóch możliwości kontaktu (numery telefonów), aby umożliwić szybką komunikację w sytuacjach nagłych.
- Jedna grupa dzieci, w miarę możliwości organizacyjnych, przebywa w wyznaczonej i stałej sali – za wyjątkiem grup tzw. „schodzących” i „rozchodzących”.
- Z sali, w której przebywa grupa dzieci, usunięte zostały przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować – wykładziny, pluszowe zabawki itp. Jeżeli do zabaw wykorzystywane będą przybory sportowe (piłki, skakanki, obręcze itp.), będą one dokładnie czyszczone lub dezynfekowane.
- Dzieci nie zabierają ze sobą do przedszkola i z przedszkola zabawek oraz niepotrzebnych przedmiotów.
- Ograniczona zostaje aktywność sprzyjająca bliskiemu kontaktowi pomiędzy dziećmi.
- Dzieci korzystają z pobytu na świeżym powietrzu na terenie ogrodu przedszkolnego, przy zachowaniu zmianowości grup.
- Sprzęt na placu zabaw jest regularnie czyszczony z użyciem detergentu lub dezynfekowany; jeśli nie ma takiej możliwości, zabezpiecza się go przed używaniem.
- Zabrania się korzystania z placu zabaw, należącego do przedszkola, przez rodziców/opiekunów prawnych/osób upoważnionych do odbioru dzieci i innych osób postronnych. Zakaz ten obejmuje również cały teren ogrodu i placu przedszkolnego.
- W przypadku, gdy dzieci przebywają po południu na placu zabaw, odbiór dziecka odbywa się przez główne drzwi wejściowe do budynku.
- Nie są organizowane żadne wyjścia poza teren przedszkola (np. spacer, wycieczka).
- Jeśli pracownik przedszkola zaobserwuje u dziecka objawy, mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, duszności, ból brzucha, brak smaku, niezwłocznie powiadamia dyrektora przedszkola, który kontaktuje się z rodzicami dziecka (opiekunami prawnymi) w celu odebrania dziecka z przedszkola. Do czasu przybycia rodziców dziecko umieszcza się w odrębnym pomieszczeniu/wyznaczonym miejscu.
- Jeżeli u dziecka wystąpią niepokojące objawy oraz zostanie zmierzona temperatura, odnotowuje się to w karcie informacyjnej o stanie zdrowia dziecka, stanowiącej załącznik nr 2 do procedur bezpieczeństwa.
- Rodzic/opiekun prawny odbiera dziecko z zachowaniem procedur obowiązujących na terenie przedszkola, przy głównych drzwiach wejściowych do budynku placówki. Przed odbiorem dziecka rodzic podpisuje informacje o stanie zdrowia dziecka i stosuje się do wytycznych zawartych w karcie informacyjnej.
Pliki do pobrania: